Najlepsze szkło hartowane do Samsunga Galaxy S9

Jeśli szukasz elementu, który ochroni ekran Twojego Samsunga Galaxy S9 trafionym wyborem będzie zakup szkła hartowanego. Jego cienka powłoka pozwoli na swobodę korzystania ze smartfona, ponieważ szkło hartowane pomimo swojej wytrzymałości jest bardzo cienkie tzn. o grubości nie przekraczającej 0,3 mm.

szkło na s9
Szkło na S9

Swoją wytrzymałość szkło zawdzięcza dużej twardości materiału z jakiego jest wykonane, wynosi ona 9h w 10 stopniowej skali Mohsa, co oznacza, że nie ulegnie zarysowaniu nawet przez ostre przedmioty takie jak chociażby klucze. Nawet przy upadku urządzenia ryzyko uszkodzenia przechodzi na szkło hartowane, którego wymiana nie jest tak kosztowna jak naprawa ekranu naszego Samsunga Galaxy S9. Idealnie gładka powierzchnia pokryta powłoką oleofobową zapewni czysty ekran nawet przy intensywnym użytkowaniu. Nasz smarfon zachowa nienaganny wygląd przez długi czas, bez zanieczyszczeń oraz kurzu. Jeśli jednak takowe się pojawią, usuniemy je bez problemu zwykłą ściereczką z mikrofibry.

Zaletą szkła jest również jego prosty montaż, do którego nie potrzeba umiejętności czy przygotowań. Po dokładnym oczyszczeniu ekranu, umieszczamy szkło w prosty i szybki sposób, tak aby całą powierzchnią, która została pokryta klejem przylegało do ekranu. Zaokrąglone krawędzie produktu zapewniają jego idealne dopasowanie do naszego modelu smartfona Samsung Galaxy S9.

Aby ochrona ekranu w postaci szkła hartowanego spełniała swoją rolę musi zostać odpowiednio dobrana do danego modelu smartfona. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu unikniemy problemów między innymi z dostępem do guzików funkcyjnych, pozwalając przy tym na wygodne i sprawne używanie ekranu dotykowego. Po zamontowaniu szkła zwróćmy szczególną uwagę czy nie zakłóca ono korzystania z urządzenia, powinno zostać dopasowane tak, aby było prawie nie wyczuwalne, a czuły na dotyk ekran reagował bez zarzutu. Istotne jest zatem, aby szkło które wybierzemy było dobrej jakości, czyli jednocześnie wytrzymałe i niezaburzające obrazu wyświetlanego na ekranie naszego urządzenia. Kolory powinny być żywe, nieprzekłamane, a obraz jak najbardziej naturalny, bez zniekształceń.

Pośpiech w jakim funkcjonujemy lub chwila nieuwagi i nasz smartfon może wylądować np. na chodniku, a przy tak dużym ekranie jaki posiada Samsung Galaxy S9, wyświetlacz jest najbardziej narażony na zarysowanie lub poważniejsze uszkodzenie, dlatego porównując koszty wymiany ekranu do kosztów zakupu szkła hartowanego, gwarantującego ochronę podczas upadku, nasuwa się jeden wniosek, że nie mamy nad czym się zastanawiać.

Zakup szkła hartowanego należy potraktować jako inwestycję w bezpieczeństwo naszego urządzenia, dlatego przy jego wyborze zwróćmy uwagę nie tylko na cenę produktu, lecz przede wszystkim na jakość jego wykonania. Na pytanie czy szkło jest dobrą inwestycją odpowiemy sobie również, gdy zastanowimy się nad wartością naszego smartfona.

Skoro coś tak drobnego jest w stanie zagwarantować nam swobodne korzystanie z urządzenia nie psując przy tym jego wyglądu, nie mamy się nad czym zastanawiać.