Jak oszczędzać tusz do drukarki Canon

Tusze do drukarek Canon możemy mieć już za niewielkie pieniądze, jednakże nie oznacza to, że nie warto oszczędzać atramentu, szczególnie gdy drukowania bardzo dużo. Koszty druku w przypadku oryginalnych tuszów w przeliczeniu na jedną wydrukowaną stronę A4 o pokryciu 5% są całkiem spore, dlatego warto już od samego początku eksploatacji drukarki Canon trzymać się prostych zasad, aby skutecznie obniżyć wydatki na drukowanie.

Oszczędzanie za pomocą oprogramowania

Drukarki Canon posiadają oprogramowanie do zarządzania procesem drukowania. W ustawieniach możemy określić między innymi orientację pionową lub poziomą, skalowanie, układ strony, określić marginesy, jak również w opcjach zaawansowanych wydruku wybrać jakość druku. W tych ustawieniach, do których mam wgląd, dostępne są 4 ustawienia: High, Standard, Fast oraz Custom. W przypadku Custom można wybrać dodatkowe parametry, które przekładają się bezpośrednio na szybkość i jakość druku.

Predefiniowane wartości do większości zastosowań w zupełności wystarczą. W przypadku drukowania dokumentów typu „draft” czyli notatek służbowych, żółtych karteczek przypominajek, czy innych mniej ważnych dokumentów, warto używać najniższej możliwej jakości, opcja automatyczna Fast powinna tutaj sprawdzić się doskonale.

Jeśli mamy dokument, który nie jest bardzo ważny możemy go wydrukować „na raty”, gdzie część stron będzie drukowanych w gorszej jakości (opcja Fast), a pozostała część w lepszej. W lepszej jakości drukujemy na przykład wykresy, jednolite grafiki i grafiki z przejściami tonalnymi. Te elementy dokumentu jeśli są ważne dla odbiorców, powinny być drukowane w trybie Standard lub High. Taki scenariusz drukowania pozwoli zaoszczędzić na drukowaniu, ale należy pamiętać, że jak ktoś jest wrażliwy na jakość, to od ręki wyłapie różnice, albowiem drukując zwykły tekst w jakości High, a Fast różnice będą widoczne gołym okiem, przy Fast tekst jest bardziej wyblakły.

Zastosowanie alternatywnych materiałów eksploatacyjnych

Jeżeli chcemy zmaksymalizować korzyści i ekonomicznie drukować, warto uzbroić się w zamienniki do drukarek Canon. Stosując alternatywne materiały eksploatacyjne do drukarek Canon można oszczędzić na drukowaniu nawet 70% w skali roku, oczywiście dużo będzie zależało od jakości i wydajności zakupionych zamienników, jednak w większości przypadków oszczędności będą ogromne.

Tusze zamienne do drukarek Canon oferowane są przez wiele sklepów internetowych, warto przeszukać poszczególne oferty i zastanowić się, która z ich będzie najlepsza. Dla przykładu, w sklepie internetowym artjet.pl na stronie https://artjet.pl/ znajdziesz zamienniki do drukarek Canon przeróżnych producentów, między innymi Actis, Activejet, Telforceone, Orink, Quantec. Tak duży wybór świadczy dobrze o sklepie, który jak widać jest ściśle ukierunkowany na sprzedaż najlepszych dostępnych na rynku zamienników.

szefowa

Który tusz wybrać do jakich zastosowań? Zamienniki Activejet, Telforceone i Quantec w segmencie Premium należą do produktów dla wymagających użytkowników, którzy przede wszystkim patrzą na jakość, cena jest kwestią drugorzędną, niemniej jednak kupując zamiennik i tak zapłaci się mniej, inaczej mówiąc, oszczędność i tak będzie, tylko nieco mniejsza. Z kolei jeśli drukujemy dokumenty w czerni i bieli, nie potrzebujemy nie wiadomo jakiej jakości, dlatego tutaj dobrym pomysłem będzie zakup zamienników marek Actis lub Orink, które mają dobry stosunek ceny do jakości i pozwalają na maksymalizację oszczędności na drukowaniu. Oczywiście finalna decyzja o wyborze należy do Was. Można oczywiście zakupić zamienniki z różnego segmentu, zarówno Premium, jak i z tego ekonomicznego, wówczas będziemy mieli w firmie, czy w biurze większe pole manewru i tym samym lepiej zoptymalizujemy zarówno proces drukowania, jak i koszty.