Darmowy program do rozliczania PIT – PIT Format

Rozliczanie podatków chyba nikomu nie sprawia przyjemności. Jest to jednak jeden z tych obowiązków każdego obywatela naszego kraju, od którego po prostu nie da się uciec. Dlatego też, kiedy przychodzi okres rozliczeniowy, mnóstwo osób szuka sposobu na to, aby załatwić wszystkie związane z PIT-em formalności najszybciej jak się tylko da. Możliwości jest co najmniej kilka, jednak w ostatnim czasie, najpopularniejszą metodą radzenia sobie z tym nieprzyjemnym obowiązkiem jest skorzystanie z programów do rozliczeń PIT, takich jak Pit Format.

Wszystkie deklaracje w jednym miejscu

Pit Forma zapewnia podatnikom łatwy dostęp do wszystkich możliwych formularzy deklaracji podatkowych oraz załączników do nich. Dzięki temu, nawet jeśli stajemy przed zadaniem wypełnienia kilku różnych formularzy, na przykład dla poszczególnych członków rodziny, nie będziemy mieli z tym żadnego problemu. Oczywiście, warto tutaj również dodać, iż wszystkie te dokumenty są na bieżąco uaktualniane, zgodnie ze zmieniającymi się przepisami prawa. Dzięki temu, niezależnie od tego kiedy korzystamy z programu, zawsze znajdziemy w nim aktualny formularz, który nas interesuje.

Łatwa obsługa

Wypełnianie deklaracji podatkowych z programem Pit Format jest dziecinnie łatwe. I to dosłownie, bo z tym zadaniem bez problemu poradziłoby sobie nawet dziecko, które wie cokolwiek o komputerach. Wszystko to dzięki temu, iż program jest niezwykle intuicyjny, a zatem przechodzenie do kolejnych etapów wypełniania dokumentu jest czymś zupełnie naturalnym i bardzo prostym. Tym bardziej, że Pit Format może nas krok po kroku przeprowadzić przez te wszystkie etapy, skrzętnie podpowiadając nam które pola powinniśmy wypełnić. Oczywiście jest to jedna z opcji, z której możemy zrezygnować jeśli mamy już doświadczenie w rozliczaniu się z podatków i chcemy to zrobić w pełni samodzielnie.

Różne wersje programu

Co bardzo istotne, w pewnym sensie Pit Format jest również dopasowany do różnych potrzeb swoich użytkowników. A to z tego względu, iż jest on dostępny w dwóch wersjach: instalacyjnej oraz online. Osoby chcące skorzystać z programu mogą zatem zainstalować Pit Format na swoich komputerach i swobodnie go używać w dowolnym momencie. Jeśli jednak nie mamy ochoty na instalację kolejnego programu na swoim urządzeniu, szybko i sprawnie poradzimy sobie z wypełnieniem deklaracji podatkowej online. Każdy podatnik znajdzie zatem najlepsze dla siebie rozwiązanie, które pozwoli mu na komfortowe rozliczenie się z państwem.

Szybka wysyłka deklaracji

Kolejna zaleta korzystania z programu Pit Format to fakt, iż z jego pomocą możemy nie tylko uzupełnić wybrane formularze deklaracji podatkowej, ale także przesłać je do urzędu, gdy już będą gotowe. Wysyłając taki dokument drogą elektroniczną, oszczędzamy mnóstwo cennego czasu, który musielibyśmy poświęcić na wizytę w urzędzie skarbowym. Co więcej, jeśli należy nam się zwrot podatku, możemy liczyć na szybsze pojawienie się pieniędzy na naszym koncie. A to również można uznać za bardzo ważną zaletę korzystania z programu Pit Format.